You are here: Par kompāniju Vēsture
LatviešuРусскийEnglish

The Most Qualified IT Company in Ventspils

Vēsture

Firmas iLink vēsture sākās 1979. gadā, kad tika dibināts VENTSPILS TIRDZNIECĪBAS OSTAS informācijas skaitļošanas centrs. Ostas teritorijā tika izvērsts tele apstrādes tīkls Cics, kurš apkalpoja DBVS ADABAS realizētos uzdevumus.

1993. gadā, ostas reorganizācijas rezultātā, AVS (automatizēto vadības sistēmu) nodaļas pakalpojumus sāka izmantot arī citi uzņēmumi: KĀLIJA PARKS, VenOil (vēlāk Ventbunkers), kā arī tika sniegta dažāda veida palīdzība valsts uzņēmumiem (robežsardzei, policijai un citiem).

1989. gadā tika izveidots lokālais tīkls un uzstādīts pirmais serveris ar Novell operācijas sistēmu. Sekojot līdzi informācijas tehnoloģiju attīstībai, 1996. gadā tīkls tika ievērojami paplašināts. Tika apvienoti teritoriāli attālinātie Ostas Vadības un pārkraušanas rajonu tīkli, līdz ar to vienotā datortīklā apvienoto datoru skaits pārsniedza 100 vienības. Izveidotais datortīkls apvienoja Biznesa Centru, Ostas pārvaldi, Importa rajona pārvaldi, Eksporta rajona pārvaldi, VTE pārvaldi, „OSTAS FLOTE”, „MINERAL-TRANS-SERVISS”, „KĀLIJA PARKS”, „FERROTRANS”. Kopējais datoru skaits pārsniedza 200. Tīklā darbojas 12 serveri Windows Server 2000 un 2003 , Novell un Linux sistēmu vadībā.

1996. gadā AVS nodaļa tika pārveidota par IT departamentu. IT departaments bija neatkarīga struktūrvienība ar savu budžetu un izpildes plānu. IT departamenta atbildībā bija IT tehnikas piegāde, uzstādīšana, remonts, kā arī specializētu IT risinājumu izveide.

2001. gadā veiksmīgi tika piegādāta, apkalpota un uzstādīta jaunas paaudzes datortehnika un serveri vairākiem uzņēmumiem. Tika izstrādātas un uzstādītas vairākas specifiskas uzskaites sistēmas, piemēram, Normētava, Navision Attain u.c.

Datu pārraides ātruma paaugstināšanai starp ostas rajoniem kopš 2002. gada firma realizē optisko kabeļu tīkla veidošanas projektu. Uz doto brīdi “iLink” tīkls ar optisko kabeļu palīdzību nodrošina tādu uzņēmumu kā AS “VENTSPILS TIRDZNIECĪBAS OSTA”, A/S “KĀLIJA PARKS”, AS “VENTBUNKERS” lokālo tīklu apvienošanu un darbību.

2003. gada 17. jūlijā - ar mērķi uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti, paplašināt pakalpojumu klāstu un klientu skaitu, IT departaments tika izdalīts patstāvīgā uzņēmumā SIA „iLink”. Par uzņēmuma galveno īpašnieku un dibinātāju kļuva AS „VENTSPILS TIRDZNIECĪBAS OSTA”. Par šo laiku, „iLink” klientu skaits pieaudzis no 5 līdz 106, paplašināts ari sniegto pakalpojumu klāsts un apjoms.

Meklēšana